مقالات

شناخت شخصیت افراد از روی امضا

شخصیت انسان قابل پنهان کردن نیست. امروزه راه های فراوانی برای درک بهتر شخصیت افراد وجود دارد. با خواندن کتاب های روانشناسی و خواندن چند مقاله معتبر شما هم میتوانید تا حدودی از شخصیت اصلی افرادی که در مقابل شما قرار دارند آگاه شوید. یکی از این روش ها شناخت شخصیت افراد از روی امضا آنهاست. کافیست یک کاغذ خام و یک قلم در اختیار آنها قرار دهید تا بتوانید تا حدودی به شخصیت درونی آنها پی ببرید و راه مناسب تری در برخورد با این اشخاص در پیش بگیرید.

در این مطلب سعی داریم در مدت زمان 5 دقیقه به تحلیل چند نمونه امضا بپردازیم و شما را با شخصیت افراد امضا کننده آنها آشنا سازیم.

امضا افراد جدی

افراد جدی و منظم برای امضا کردن خودکار را روی برگه فشار میدهند. این افراد در کار خود نظم خواصی دارند و با نظم خود نگرانی شما درباره کار را از بین خواهند برد. اما باید دقت کنید که این افراد استرس زیادی دارند و ممکن است در کودکی از ضربه یا سختی که برایشان پیش آمده آسیب دیده باشند.

امضا افراد بی خیال

افراد بیخیال زندگی را آسان میگیرند و در برابر مشکلات پیش رو زندگی را به کام خود تلخ نمیکنند. این افراد امضاهای گنگ و خط خطی دارند و بدون درنگ امضا میکنند. اگر شما هم زندگی را آسان میگیرید در کنار آنها خوش خواهید گذراند.

امضا افراد منطقی

اگر در زمان امضا کردن فرد مقابل کنار او باشید میتوانید منطقی یا غیر منطقی بودن او را تشخیص دهید. افراد منطقی معمولا در جهت عقربه های ساعت امضا میکنند. این افراد صحبت های شما را با دلیل و منطق تحلیل کرده و میپذیرند. اما افراد غیر منطقی بر خلاف عقربه های ساعت امضا کرده این افراد به صحبت های شما را به آسانی نخواهند پذیرفت و قانع نمیشوند.

امضا افراد مغرور

کسانی که خود را در مکان شایسته ای میخواهند، خود را توانمند، لایق و با ارزش میدانند و دوست دارند نامشان در همه جا مطرح شود ممکن است خودخواه و مغرور جلوه کنند. آنها تمام تلاششان را میکنند تا خود را در موقعیت شایسته ای قرار بگیرند و از این راه احساس غرورشان را ارضا کنند. یکی از نشانه های این افراد امضایی است که تنها نام خود را در آن بیان میکنند.

امضا افراد مرموز

اگر هنگام امضا کردن، خودکار را آرام حرکت می‌دهد و مراقب است که به بهترین شکل امضا کند، احتمالا شخصیتش با آنچه بروز می‌دهد متفاوت است و می‌خواهد در مقابل شما، خود را بهتر از آنچه که هست جلوه دهد. در مقابل چنین فردی کمی محتاط باشید و زمان بیشتری را صرف شناختن خود واقعی‌اش درنظر بگيريد، چراکه به احتمال زیاد، او چیزهای زیادی را برای پنهان کردن از شما دارد.

امضا افراد برونگرا

اگر با فردی روبه‌رو هستید که بزرگ و با حروف درشت امضا می‌کند، احتمالا با یک برونگرا در ارتباط هستید. بررسی‌ها می‌گوید آنها افراد با اعتماد به نفسی هستند که گاهی خودشان را بیش از حد باور دارند اما به‌دليل اراده قوی‌شان می‌توانید روی آنها حساب کنید. از طرف دیگر، کسانی که در سمت راست یک متن امضا می‌کنند، آدم‌هایی برونگرا و اجتماعی هستند که خیلی راحت با غریبه‌ها صمیمی می‌شوند و اگر با چنین فردی به مهمانی دعوت شوید، حتما به شما خوش می‌گذرد.

امضا افراد صادق

برای آنکه بدانید با فردی صادق روبه‌رو هستید یا نه، می‌توانید از او بخواهید یک فرم را هم امضا کند. بررسی‌ها مaی‌گوید اگر او بالای فرم را امضا کرد، احتمالا آدم راستگویی نیست، اما اگر پایین فرم را امضا کرد، بیشتر می‌توانید به گفته‌هایش اعتماد کنید. از نظر آنها کسانی که بالای فرم را امضا می‌کنند، کمتر به تعهدات‌شان پایبند می‌مانند؛ پس بهتر است قبل از اعتماد کردن بهانه‌ای برای گرفتن امضایش پیدا کنید.

امضا افراد لجباز

اما اگر طرف مقابل‌تان در امضایش از خطوط عمودی استفاده می‌کند، باید بدانید با فردی لجباز روبه‌رو هستید که معمولا هر کاری که بخواهد، انجام می‌دهد، چراکه این افراد، معمولا روی تصمیم‌ها و کارهایی که می‌خواهند انجام دهند، پافشاری می‌کنند. البته این خصلت آنها همیشه هم بد نیست، چون برای رسیدن به چیزی که می‌خواهند تلاش و پافشاری می‌کنند، اگر شما هم آدم لجبازی هستید، ‌احتمالا آسان با چنین فردی کنار نمی‌آیید.

امضا افراد عصبی

اگر با فردی روبه‌رو هستید که امضایش شلوغ ‌است، بدانید که شخصیتی مضطرب و ناآرام دارد به ویژه اگر این شخص، امضایی با شکل‌های در هم و آشفته را انتخاب کرده ‌است، می‌توانید آسان‌تر احتمال مضطرب بودنش را مطرح کنید. چنین فردی آسان از کوره در می‌رود، پس در مقابل او کمی محتاط‌تر رفتار کنید. بعید نیست که این افراد آدم‌های شکاکی باشند و بخواهد از همه رفتارهای شما سر در بیاورند.

امضا افراد درونگرا

افرادی که سمت چپ صفحه را برای امضا کردن انتخاب می‌کنند، آدم‌های خجالتی و درونگرایی هستند که راحت با هرکسی کنار نمی‌آیند. این افراد از اینکه به جمعی وارد شوند که کسی را در آن نمی‌شناسند عذاب می‌کشند و دوست ندارند کسی سر از کار‌شان در بیاورد. آنها سرشان به کار خودشان گرم است و قرار گرفتن در موقعیت‌های ناگهانی، می‌تواند آنها را به شدت مضطرب و حتی ناامید کند.

امضا افراد مهربان

آدم‌های مهربان و بخشنده، هنگام امضا کردن، قلم را بسیار آرام روی کاغذ حرکت می‌دهند. سادگی امضای آنها، از قلب ساده‌شان خبر می‌دهد. آنها یا شخصیتی ساده دارند یا سواد بالایی ندارند. این افراد به راحتی حرف دیگران را باور می‌کنند و خودشان هم برای بزرگ‌تر جلوه دادن شخصیت‌شان به دروغ و فریب رو نمی‌آورند.

امضا افراد سختکوش

کسانی که در امضایشان از خطوط منحنی و بدون زاویه استفاده می‌کنند، آدم‌های سختکوشی هستند که با هوش و پشتکار فراوانشان به هر چه بخواهند می‌رسند. این افراد برای رسیدن به اهداف خود بسیار مصمم و پر تلاش هستند و تا رسیدن به هدفشان، صبور و بردبارند.آنها حتی با وجود مشکلات هم، هرگز از تصمیم‌شان منصرف نمی‌شوند.

امضا افراد خجالتی

کسانی که کوتاه و کوچک امضا می‌کنند، افرادی خجالتی هستند که اعتماد به نفس پایینی دارد. آنها از توانایی‌های خودشان a و معمولا خود را در حاشیه قرار می‌دهند وa در مهمانی‌ها به راحتی با غریبه‌ها صمیمی نمی‌شوند. آنها آنقدر به خودشان بی‌اعتماد هستند که حتی نمی‌خواهند در صفحه کاغذ جای زیادی را اشغال کنند و سعی می‌کنند امضایی کوچک داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *